2 kör egyenletének a metszéspontjának kiszámítása. Megakadtam, hogy kéne?


Adott 2 kör egyenlete:

(x-5)^2 + (y+3)^2 = 29

x^2 + y^2 - 24x + 2y + 111 = 0


Ki kéne számolni a metszéspontjaikat? Hogy?

Köszönöm



2014. ápr. 7. 19:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Most a kaptafamódszert írom le, másik mdot csak később tudok (valaminek utána kell néznem).


Az első egyenletből fejezzük ki y-t (vagy x-et, amelyik jobban esik):


(x-5)^2+(y+3)^2=29 /-(x-5)^2

(y+3)^2=29-(x-5)^2 /gyökvonás, erre két értéket kapunk:


y+3=gyök(29-(x-5)^2), amire y=gyök(29-(x-5)^2)-3


és


y+3=-gyök(29-(x-5)^2), amire y=-gyök(29-(x-5)^2)-3, ezekkel külön-külön kell számolnunk. Esetenként beírjuk y helyére a kapott értéket, kapunk egy egyenletet, amit meg kell oldanunk, megkapjuk x értékét, abból kiszámolható y-é is, és kész is vagyunk; ehhez viszont rengeteget kell számolni.

2014. ápr. 7. 19:33
 2/2 anonim ***** válasza:

Saját magad írtad le a keresőszavakhoz:

Egyenletrendszer! - A metszéspontok ugye mindenkét egyenletet kielégítik.


Vond ki egymásból a két egyenletet, így a négyzetes tagok kiesnek --> Fejezd ki valamelyik változót, majd visszahelyettesítés eredeti egyenletbe.

2014. ápr. 7. 20:54