Három számra gondoltam, páronként összeadtam ezeket, így a következő 3 összeghez jutottam : 75,89,100 . Melyik számra gonoltam?


2014. ápr. 6. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:

x+y=75

x+z=89

y+z=100

Ebből a 3 egyenletből kiszámolható.

---------

Egy kis számolás:

y-x=11

2*y=86

2014. ápr. 6. 13:15
 2/5 A kérdező kommentje:
nem értem . a kérdés , hogy melyik 3 számra gondoltam
2014. ápr. 6. 13:24
 3/5 anonim ***** válasza:

x+y=75 » x=75-y

x+z=89 » z=89-x

y+z=100 » y=100-z


x=75-y=75-(100-y)=75-(100-(89-x)

x=75-(100-89+x)

x=75-100+89-x

2x=64

x=32

z=89-32=57

y=43

Ellenőrzés:

32+43=75

32+57=89

57+43=100

2014. ápr. 6. 13:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Ember!

Ha már leírtam az egyenleteket és kijött, hogy 2*y=86 - innen szerinted borzasztó nehéz megoldani?


Már ne haragudj, de a széket ne toljuk alád?


Tudod, a tanár nem azért adja neked a példát, mert ő maga nem tudná kiszámolni - hanem azért, hogy te tanulj egy kicsit. Ha nem érted, akkor lehet kérdezni... de nem a megoldást, hanem rávezetést, hogy neked is gondolkodni kelljen rajta. Azért kaptad!

2014. ápr. 6. 20:34
 5/5 A kérdező kommentje:

BOCCSSS FŐNÖK!! ;)


viszont a második válaszolónak nagyon köszönöm :)):):)):)

2014. ápr. 7. 19:41