Hány kilogramm égetett meszet lehet előállítani 800 kg mészkőből? Levezetve leírnátok?


KÖSZI ELŐRE IS.


2014. ápr. 5. 16:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

CaCO₃ = CaO + CO2


A mészkő (CaCO₃) moláris tömege 100,09 g/mol

Az égetett mész (CaO) moláris tömege 56,08 g/mol


100,09 g mészkőből 56,08 g égetett mész

800000 g mészkőből x g égetett mész lesz

----------

x = 56,08·800000/100,09 = 448237 g = 448,237 kg

2014. ápr. 5. 18:25