valamint:
Egy kör AB átmérőjének A végpontjából húztunk egy húrt ennek C pontjából egy vele azonos hosszúságút. Hányszororsa a BEC szög a BAC szögnek?
2014. márc. 31. 20:09
1/2 anonim válasza:
Elnevezed a szinteket betűvel így:
0. => x
1. => y
2. => z
Felírod a betűk és a szöveg alapján az összefüggéseket:
I. x + y = 42
II. y + z = 48
III. y = x + z
Megoldod az egyenletrendszert:
III.-at behelyettesíted az I.-be, és III.-at behelyettesíted I.-be
x + x + z = 42 => 2x + z = 42 => z = 42 - 2x
x + z + z = 48 => x + 2z = 48
És végül: x + 2*(42-x) = 48
A befejezést rádbízom :D
2/2 anonim válasza:
Bocsi az utolsó sorban kihagytam egy kettest, emiatt rémálmom volt ezért felkeltem és kijavítottam :D
És végül: x + 2*(42-2x) = 48
Megoldva:
x = 12
y = 30
z = 18