Egy kétemeletes ház 2. emelet alatt 42-en laknak. A földszint felett 48-an, az 1. emeleten annyian laknak, miat alattuk és felettük együttvéve. Melyik szinten hányan laknak?


valamint:

Egy kör AB átmérőjének A végpontjából húztunk egy húrt ennek C pontjából egy vele azonos hosszúságút. Hányszororsa a BEC szög a BAC szögnek?


2014. márc. 31. 20:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Elnevezed a szinteket betűvel így:

0. => x

1. => y

2. => z


Felírod a betűk és a szöveg alapján az összefüggéseket:

I. x + y = 42

II. y + z = 48

III. y = x + z


Megoldod az egyenletrendszert:

III.-at behelyettesíted az I.-be, és III.-at behelyettesíted I.-be


x + x + z = 42 => 2x + z = 42 => z = 42 - 2x

x + z + z = 48 => x + 2z = 48


És végül: x + 2*(42-x) = 48


A befejezést rádbízom :D

2014. ápr. 1. 00:07
 2/2 anonim ***** válasza:

Bocsi az utolsó sorban kihagytam egy kettest, emiatt rémálmom volt ezért felkeltem és kijavítottam :D

És végül: x + 2*(42-2x) = 48


Megoldva:

x = 12

y = 30

z = 18

2014. ápr. 1. 00:30