Az ilyen feladatot, hogy kell megcsinálni? : egy négyzet területe 144 cm2, hány cm sugarú kör írható a négyzet köré?

Légy szíves segítsetek , mert nem tudom,hogyan oldjam meg. :/

2014. márc. 31. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:

a négyzet átlója lesz a köréírható kör átmérője

x: négyzet oldala

t=144cm^2= x*x -> x=12cm

----

d: négyzet átlója

d=gyök(2)*x (ezt most nem részletezném(pitagorsz tétel))

d=16,97056274847714

----

r: kör sugara

r=d/2

r=16,97056274847714/2=8,48528137423857cm

2014. márc. 31. 16:55
 2/3 anonim ***** válasza:

T=a*a -> 144=a*a -> a=12 cm az oldala.

A négyzet köré írható kör középpontja az átlók metszéspontja. E pont és az egyik csúcs távolsága a kör sugara. Ami így az átló fele.

Átlót Pitagorasz-tétellel ki lehet számolni. Átlót jelölje b. -> b^2=a^2+a^2 -> b^2=288 -> 16,97 cm az átló hossza, ennek a fele 8,49 cm a sugara.

2014. márc. 31. 16:57
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2014. márc. 31. 17:04