Légy szíves segítsetek , mert nem tudom,hogyan oldjam meg. :/2014. márc. 31. 16:45
1/3 anonim válasza:
a négyzet átlója lesz a köréírható kör átmérője
x: négyzet oldala
t=144cm^2= x*x -> x=12cm
----
d: négyzet átlója
d=gyök(2)*x (ezt most nem részletezném(pitagorsz tétel))
d=16,97056274847714
----
r: kör sugara
r=d/2
r=16,97056274847714/2=8,48528137423857cm
2/3 anonim válasza:
T=a*a -> 144=a*a -> a=12 cm az oldala.
A négyzet köré írható kör középpontja az átlók metszéspontja. E pont és az egyik csúcs távolsága a kör sugara. Ami így az átló fele.
Átlót Pitagorasz-tétellel ki lehet számolni. Átlót jelölje b. -> b^2=a^2+a^2 -> b^2=288 -> 16,97 cm az átló hossza, ennek a fele 8,49 cm a sugara.
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2014. márc. 31. 17:04