Egy trapéz rövidebb alapjának hossza 7 cm;kiegészítő háromszögének két másik oldala2 és 6 cm hosszú. Mekkora a trapéz szárainak hossza;ha a másik alapjának hossza 15 cm?


2014. márc. 26. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:

ABCD a trapéz pontjai, ha a két szárát meghoszabbítod akkor kapod E pontot

Vegyük észre, hogy ABE háromszög hasonlít DCE háromszögre, tehát a megfelelő oldalaik aránya egyenlő

2/2+AD=7/15

AD=0,4375

Ugyanezzel a módszerrel

6/6+BC=7/15

BC=48/7 -> kerekítve 6,857


Talán nem szúrtam el :)

2014. márc. 26. 18:44
 2/6 anonim ***** válasza:

#1 -nek!

De, nagyon elszúrtad:

[link]

2014. márc. 26. 19:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, üzenem másodiknak

egyik szár ugyanaz ami nálad, másiknál felcseréltem véletlen számlálót nevezőt, szerintem nemakkora katasztrofális hiba, de valóban azt elszúrtam

2014. márc. 26. 22:12
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Tudod,az a nagyobbik hiba, hogy "2/2+AD=7/15" -t írsz, 2/(2+AD)=7/15 helyett.

2014. márc. 26. 23:04
 5/6 anonim ***** válasza:

lefelejtettem a zárójelet

eszembe se jutott hogy ez a bajod, azthittem ez az indoklásom alapján triviális hogy így van...

hatalmas hiba

2014. márc. 27. 21:23
 6/6 UsUk Forever válasza:

#1

Fuuha, megmentetted az életem XD (én is most akadtam bele ebbe a problémába) Gondolhattam volna rá, hogy így kell csinálni, nem is bonyolult.

2021. ápr. 24. 17:25