Ha a fajhő (Q) képlete Q=c*m*t akkor mi a képlete c-nek, m-nek, t-nek?

2009. dec. 16. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű egyenlet :D Ha jól értelmezem:


c=Q/(m*t)

m=Q/(c*t)

t=Q/(m*c)

2009. dec. 16. 19:11
 2/6 anonim ***** válasza:
így van, de ezeket általában megadják.
2009. dec. 16. 19:39
 3/6 anonim válasza:
Helo!Ha nem nagyon megy a képletek megtanulása írd fel "háromszögben".Ebben az esetben.A 'Q'-t írd a háromszög legfelső csúcsába.Húzol alá egy vonalat.A háromszög maradék részét felosztod három részre.Beírod a 'C'-t,az'M'-t és a 'T'-t az alsó résekbe.Amelyiket számolni akarod letakarod.Alsókat szorzod,felsőnél osztassz.Remélem érthető voltam..:)
2009. dec. 16. 19:44
 4/6 anonim válasza:
Előző vagyok.Az alsókat szorzod, a felsőt osztod az alsókkal amiket összeszoroztál.Ha csak kettő van lent és az egyik alsó hiányzik akkor értelemszerűen csak egyszerűen leosztod a felsőt az alsóval.
2009. dec. 16. 19:47
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2009. dec. 16. 21:31
 6/6 VbigD válasza:

Valaki tudna segíteni léci mert ezt nem nagyon értem...


Harminc dekás 25 °C-os vasdarabbal 896J hőmennyiséget közöltünk. Hőmérséklet?

2011. jún. 3. 16:19