Hány lehetőség lehetséges, és hogyan számolom ki?


Egy 12 karakter hosszúságú szó, 31 karakter variációjából állhat.


Hogyan számolom ki, hogy hány fajta szó keletkezhet?


Fontos még az is hogy valójában 12 karakter hosszúság a maximum. A minimum az 1. Tehát 1-12 karakter hosszúságig 31 karakter fajtával, mennyi variáció képzelhető el? És hogyan számolom ki?



2014. márc. 13. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Felteszem 1 karaktert tetszőleges számban lehet felhasználni (mivel variációt írsz a feladatban, azt sugallja).


1 hosszúságú: 31

2 hosszúságú: 31*31=31^2

3 hosszúságú: 31*31*31=31^3

.

.

.

12 hosszúságú: 31^12


Ezeknek az összege adja meg, hogy hányféleképpen állítható össze legfeljebb 12 hosszúságú karaktersorozat, amennyiben mindegyik helyre 31 különböző karakter kerülhet.

2014. márc. 13. 22:05
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen egy adott karakter bármennyiszer lehetséges, kösz. :)
2014. márc. 13. 22:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt tegyük hozzá hogy illik a geometriai sorozatot felismerni és az összegképletet használni. Ha kézzel kiszámolod és összeadod őket, akkor a következő feladat tőlem egy ötven hosszú szó lenne...
2014. márc. 14. 05:25