Egy 12 karakter hosszúságú szó, 31 karakter variációjából állhat.
Hogyan számolom ki, hogy hány fajta szó keletkezhet?
Fontos még az is hogy valójában 12 karakter hosszúság a maximum. A minimum az 1. Tehát 1-12 karakter hosszúságig 31 karakter fajtával, mennyi variáció képzelhető el? És hogyan számolom ki?
2014. márc. 13. 21:56
1/3 anonim válasza:
Felteszem 1 karaktert tetszőleges számban lehet felhasználni (mivel variációt írsz a feladatban, azt sugallja).
1 hosszúságú: 31
2 hosszúságú: 31*31=31^2
3 hosszúságú: 31*31*31=31^3
.
.
.
12 hosszúságú: 31^12
Ezeknek az összege adja meg, hogy hányféleképpen állítható össze legfeljebb 12 hosszúságú karaktersorozat, amennyiben mindegyik helyre 31 különböző karakter kerülhet.
2/3 A kérdező kommentje:
Igen egy adott karakter bármennyiszer lehetséges, kösz. :)
2014. márc. 13. 22:08
3/3 anonim válasza:
Azt tegyük hozzá hogy illik a geometriai sorozatot felismerni és az összegképletet használni. Ha kézzel kiszámolod és összeadod őket, akkor a következő feladat tőlem egy ötven hosszú szó lenne...