Matematika házi feladat. Segítség!?!


2 ismeretlenes egyenletrendszer. megtudnátok mondani, hogyan kezdjek hozzá?

a feladat:

a/2 - b/3 = 1/6

a/5 + b/2 = 1/10


előre is köszi a segítséget.


2009. dec. 14. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Fejezed ki az egyik egyenletből az egyik ismeretlent és helyettesítsd be a másikba. Így megtudod mennyi az egyik, visszahelyettesítve melyik a másik.

Ajánlom először a törteket beszorzással tüntesd el.

2009. dec. 14. 20:15
 2/6 A kérdező kommentje:
tudom, hogy így kellene csinálni csak nem tudom, hogyan...
2009. dec. 14. 20:18
 3/6 anonim válasza:

Ne vedd szentírásnak, de én így csinálnám:


az alsó egyenletet közös nevezőre hozod:


2a/10 + 5b/10 = 1/10


aztán beszorzod 10-zel:


2a+5b=1


ebből kifejezed a-t:


2a=1-5b


a=0,5-2,5b


ezt behelyettesíted a felső egyenletbe, megoldod, kijön b-re egy szám, majd ezt behelyettesíted a másik egyenletbe, és kijön A is.


szólj, ha nem világos! :)

2009. dec. 14. 20:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanezt írtam én is megoldás nélkül... Ne vedd sértésnek kérdező, de az iskolában nem tanítják ezt meg? Úggy annyira felesleges házit feladni, ha nem tudjátok megcsinálni... Nem ellened szól, csak érdekel.
2009. dec. 14. 20:22
 5/6 anonim ***** válasza:

1.)a/2-b/3=1/6

2.)a/5+b/2=1/10

Először közös nevező, mert úgy könnyebb.Az 1.-t szorzom 6-al, a másodikat 10-el.

1.) 3a-2b=1

2.) 2a+5b=1

Ebből következik, hogy

3a-2b=2a+5b

átrendezve:

a=7b

behelyettesítve az 1.)-be

3*7b-2b=1

19b=1

b=1/19

a=7b=7/19

Ellenőrzés:

1.)7/19/2-1/19/3=1/6

21/19-2/19=19/19=1

2.)7/19/5+1/19/2=1/10

14/19+5/19=19/19=1

2009. dec. 14. 20:22
 6/6 A kérdező kommentje:

első válaszolónak: de tanítják csak ezt majd következő órán tanuljuk.

a többieknek köszönöm a válaszokat, így már megértettem (:

2009. dec. 14. 20:41