A lakóháznak három bejárata van, amelyek közvetlenül egymás után következõ páratlan számokkal vannak megszámozva. A két szélsõ bejáraton lévõ számok összege 50. Számítsátok ki a három szám közül a legnagyobbat.

2014. márc. 11. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha az 50-et elosztod két felé, akkor 25-25 lesz, de ez ugye nem jó, mert nem lehet két egyforma házszám!

Vegyük inkább a 23 és 27 számokat, ez esetben a középső házszám lesz a 25.


Tehát a megoldás: 23, 25, 27.

Ellenőrzés: 23+27=50


Tadáámm!


Másodikba jársz?

2014. márc. 11. 22:14
 2/5 A kérdező kommentje:
9-be. Monitorra készülök, és egy rendes levezetésnek jobban örültem volna, de ez is több a semminél kedves Harkonnen
2014. márc. 11. 22:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha rendes levezetésre vágysz :)


Legyen a legkisebb házszám x, ekkor a második x+2, a harmadik x+4. Tudjuk, hogy a két szélső összege 50:


x+x+4=50 /összevonás

2x+4=50 /-4

2x=46 /:2

x=23, tehát a legkisebb a 23, így a másik kettő: 23+2=25 és 23+4=27.


Viszont az előző válaszoló okoskodása is teljes értékű, de még lehetne szépíteni rajta.

2014. márc. 11. 22:32
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem képletet kértél, hanem eredményt!

:D

2014. márc. 12. 06:49
 5/5 A kérdező kommentje:
Igaz is :D bocsi srácok :D
2014. ápr. 13. 21:47