A lakóháznak három bejárata van, amelyek közvetlenül egymás után következõ páratlan számokkal vannak megszámozva. A két szélsõ bejáraton lévõ számok összege 50. Számítsátok ki a három szám közül a legnagyobbat.2014. márc. 11. 22:03
1/5 anonim válasza:
Ha az 50-et elosztod két felé, akkor 25-25 lesz, de ez ugye nem jó, mert nem lehet két egyforma házszám!
Vegyük inkább a 23 és 27 számokat, ez esetben a középső házszám lesz a 25.
Tehát a megoldás: 23, 25, 27.
Ellenőrzés: 23+27=50
Tadáámm!
Másodikba jársz?
2/5 A kérdező kommentje:
9-be. Monitorra készülök, és egy rendes levezetésnek jobban örültem volna, de ez is több a semminél kedves Harkonnen
2014. márc. 11. 22:16
3/5 anonim válasza:
Ha rendes levezetésre vágysz :)
Legyen a legkisebb házszám x, ekkor a második x+2, a harmadik x+4. Tudjuk, hogy a két szélső összege 50:
x+x+4=50 /összevonás
2x+4=50 /-4
2x=46 /:2
x=23, tehát a legkisebb a 23, így a másik kettő: 23+2=25 és 23+4=27.
Viszont az előző válaszoló okoskodása is teljes értékű, de még lehetne szépíteni rajta.
4/5 anonim válasza:
Nem képletet kértél, hanem eredményt!
:D
5/5 A kérdező kommentje:
Igaz is :D bocsi srácok :D
2014. ápr. 13. 21:47