HTML,PHP,CSS kérdése:

A hét legkisebb pozitív többszörösei?


2014. márc. 11. 16:09
 1/10 anonim válasza:
Nem megy a szorzótábla?
2014. márc. 11. 16:10
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés nagyjából olyan értelmes, mint az, hogy hogy hívják anyáidat. Legkisebb pozitív többszöröse két számnak van...
2014. márc. 11. 16:12
 3/10 A kérdező kommentje:
Neked se?
2014. márc. 11. 16:13
 4/10 anonim ***** válasza:

Gondolom az a kérdés, hogy az 1;2;3;4;5;6;7 számoknak mik a többszörösei. Ehhez ki kell számolnunk a legkisebb közös többszörösüket, vagyis az [1;2;3;4;5;6;7]-et. Mivel az 1-nek minden szám többszöröse, ezért kivehetjük, így már csak a [2;3;4;5;6;7] kell. Írjuk fel a számokat prímtényezős alakban:


2=2

3=3

4=2*2=2^2

5=5

6=2*3

7=7


A tanult módon az összes előforduló prímtényezőt össze kell szoroznunk a legnagyobb hatványon:


2^2*3*5*7=420, tehát [1;2;3;4;5;6;7]=[2;3;4;5;6;7]=420. Ezt a számot tetszőleges "k" egész számmal megszorozva megkapjuk a szám egy többszörösét, tehát ezeknek a számoknak a többszörösei 420*k alakúak, ahol attól függően, hogy milyen többszörösöket keresünk, k értéke pozitív egész, nemnegatív egész, nempozitív egész, pozitív egész, vagy tetszőleges egész.

2014. márc. 11. 16:38
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem jól írtam ki a kérdést mert nem nagyon volt időm,mert sietnem kellett.


A kérdés az lett volna hogy mi a hét legkisebb pozitív többszöröse a 7 vagy a 14,mert ahogy a második válaszoló írta többszöröst csak két szám esetén kereshetünk de itt csak a 7 volt megadva.


Harmadik válaszoló teljesen igazad van,de nem ez volt a kérdés vagyis én rontottam el mert nem írtam le teljesen mert telefonról írtam és nem tudtam sokat írni meg ahogy említettem siettem is.

2014. márc. 11. 19:10
 6/10 anonim ***** válasza:

A második baromságot, mint ahogy láthattad is, nem csak két szám többszörösét lehet vizsgálni.


1 számnak is lehet ugyanígy vizsgálni, d emivel 1 számról van szó, gyakorlatilag fölösleges ezt a módszert használni.


Az x szám k*x, amennyiben k egész, erre írtam fent, hogy attól függően, hogy milyen többszörösöket keresünk szoríthatjuk meg k előjelét.


Természetesen a 7 önmagának többszöröse, mivel 7=7*1, így a fenti definíció szerint k=1. 14-re k=2, és így tovább. Tehát 7 pozitív többszörösei: 7; 14; 21; ..., minden 7*k alakú szám.

2014. márc. 11. 20:26
 7/10 A kérdező kommentje:
Áhh így értem köszi :)
2014. márc. 12. 19:23
 8/10 anonim válasza:
Hétfő, kedd, szerda, csütörtök, péntek, szombat, vasárnap. XDDD
2014. márc. 22. 12:00
 9/10 A kérdező kommentje:

Látod utolsó erre nem is gondoltam :) de van egy érzésem hogy matekversenyen eszt nem díjaznák :)


És még mielőtt valaki/valakik nekiállnának csalónak nevezni ,hogy a kérdést matek verseny után írtuk mert nem voltunk benne biztosak hogy a 7 vagy a 14 :)

2014. márc. 23. 11:17
 10/10 A kérdező kommentje:

*gondoltunk

(mielőtt valaki belekötne :) )

2014. márc. 23. 11:18