Tudnatok segíteni ebben a fizika feladatnak a megoldásában, mert nem értem?


Légy szíves csak az segítsen akinek ez nem jelent gondot! LEVEZETVE letudnatok írni,hogy hogyan kell megoldani?Nagyon szépen köszönöm!


Egy merleghinta 5m hosszú. Középen van alátámasztva. A forgástengelyétől 1,5 m-re ült egy 16 kg-os gyerek. A hintq másik végére ráakasztunk egy vodrot. Hány l vizet kell beleonteni, hogy a hinta egyensúlyban legyen?



2014. márc. 8. 07:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Először is feltételezzük, hogy 1l víz tömege 1kg.

A "trükk" a forgatónyomatékokban rejlik. A mérleghinta két oldalán egyenlő forgatónyomatéknak kell hatnia, hogy egyensúlyban legyen a gyerek és a vödör víz.

Bal oldalon a forgatónyomaték: 1.5*16=24

Jobb oldalon: 2.5*X

Ugye a kettőnek egyenlőnek kell lennie, tehát:

24=2.5*X -> X=9.6

Tehát 9.6liter víz szükséges.

2014. márc. 8. 10:29