Légy szíves csak az segítsen akinek ez nem jelent gondot! LEVEZETVE letudnatok írni,hogy hogyan kell megoldani?Nagyon szépen köszönöm!
Egy merleghinta 5m hosszú. Középen van alátámasztva. A forgástengelyétől 1,5 m-re ült egy 16 kg-os gyerek. A hintq másik végére ráakasztunk egy vodrot. Hány l vizet kell beleonteni, hogy a hinta egyensúlyban legyen?
2014. márc. 8. 07:50
1/1 anonim válasza:
Először is feltételezzük, hogy 1l víz tömege 1kg.
A "trükk" a forgatónyomatékokban rejlik. A mérleghinta két oldalán egyenlő forgatónyomatéknak kell hatnia, hogy egyensúlyban legyen a gyerek és a vödör víz.
Bal oldalon a forgatónyomaték: 1.5*16=24
Jobb oldalon: 2.5*X
Ugye a kettőnek egyenlőnek kell lennie, tehát:
24=2.5*X -> X=9.6
Tehát 9.6liter víz szükséges.