Fizika házi feladat? Segítség. Milyen módon számoljam ki?


Mekkora a belső energiája 1 mólnyi normál állapotú egyatomos, illetve kétatomos gáznak?

2. Becsüljük meg egy 4 m x 5 m x 3 m méretű szobában lévő levegő belső energiát!



2014. febr. 25. 19:45
 1/1 bongolo ***** válasza:

U = f/2·n·R·T

ahol f a szabadságfok: egyatomos gáznál f=3, kétatomosnál 5.

n az anyagmennyiség mol-ban

R az egyetemes gázállandó (8,314 J/mol·K)

T a hőmérséklet kelvinben


Normál állapot: ezt többféleképpen definiálják, nem tudom, mit ír a könyvetek. Valószínű 1 atm nyomást és 0 °C hőmérsékletet jelent. Szóval 101325 Pa nyomás és 273,15 K hőmérséklet. De az is lehet, hogy 20°C hőmérsékletet jelent...


2)

Az egyetemes gáztörvény szerint:

pV = nRT

A levegő leginkább kétatomos gáznak tekinthető (99%-ban N₂ és O₂ alkotja), szóval f=5, U = 5/2·nRT nagyjából. Összevetve ezt a fenti gáztörvénnyel az jön ki, hogy U = 5/2·pV

p = 101325 Pa

V = 60 m³

szorozd ki...

2014. febr. 25. 23:49