Ha lehet részletes leirást hogy hogyan kell2014. febr. 25. 17:33
1/2 anonim válasza:
A periódusos rendszerből számítható a molekula moláris tömege (15 C atom 12-es atomtömeggel + 24 H atom 1-es atomtömeggel): 15*12+24=204 g/mol. Ebből a szenek hozzájárulása 15*12=180 g/mol Tehát a tömegszázalék: 180/204*100%=88,23%
2/2 A kérdező kommentje:
Kösz szépen a részletes választ
2014. febr. 25. 17:42