Matek! Valaki zseni segítsen!?


1. Egy 25 fős osztályban dolgozatírás után kiderült, hogy az osztályátlag 2,96 lett. Tudjuk, hogy senki sem írt egyest, négyszer annyi hármas dolgozat lett, mint ötös, valamint kétszerannyi kettes, mint négyes.

a) Melyik osztályzatból hány született?

b) Határozza meg az osztályzatok móduszát!

c) Határozza meg az osztályzatok mediánját!

d) Ábrázolja az adatokat kördiagramon !


2014. febr. 23. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:

x: ötös dogák száma

y: négyes dogák száma


(3*4*x + 5*x + 2*2*y +4*y) / 25 = 2,96

4*x + x + 2*y + y = 25


Két egyenlet két ismeretlennel. Hagy ne én oldjam már meg...

A másik három feladat pedig teljesen egyszerű, ha már megvan az a).


Megjegyzés: ebben semmi zseniség nincs. Az egész gimnáziumi matek néhány darab néhány ismeretlenes egyenlet felírásáról és megoldásról szól. Ezek ráadásul olyan egyszerű egyenletrendszerek, hogy semmi különösebb tudás nem kell megoldásukhoz.

2014. febr. 23. 16:42
 2/5 A kérdező kommentje:

OLDD MÁR MEG LÉYGSZIVES, MERT NEM TUDJUK MEGOLDANI. eGÉSZ SZÁMRA NEM JÖN KI! :d


Bocs, caps lock... kösziiii

2014. febr. 23. 16:50
 3/5 anonim ***** válasza:

17x+8y=74 /*3

5x+3y=25 /*8


51x+24y=222

40x+24y=200 felső-alsó

11x=22

x=2 y=5 kijön az egészre

2014. febr. 23. 17:06
 4/5 anonim válasza:
megoldottam a feladatot :D most elmegyek itthonról de ha hazaértem levezetem neked. A számok valóban nem lesznek egészek, de egy kis logikával könnyen megoldható
2014. febr. 23. 17:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem értem, mit szerencsétlenkedtek.

Egészek lesznek: x = 2, y = 5.

MATLAB...

2014. febr. 23. 17:26