Trigonometrikus egyenletek, de nem igazán értek pár feladatot.Ha valaki ráér,levezethetné, mert tényleg nem vágom, és fontos lenne.
ctg√ 3= (0 és 360° közötti eredmény(ek))
3 cos x -√ 3 sin x =0 (90 és 180° között-tompaszög-)
4*tg x= 5 ctg (0 és 360° között)
2014. febr. 23. 12:25
1/3 anonim válasza:
ctg√ 3= (0 és 360° közötti eredmény(ek))
Ez, gondolom, ctg x = √3 (0 és 360° közötti eredmény(ek)) lenne.
1/ctg x = tg x = 1/√3 --> tg x = √3/3
x1 = 30°, x2 = 210°
-----------
3 cos x - √3 sin x = 0 (90° és 180° között-tompaszög-)
√3 sin x = 3 cos x
sinx / cosx = 3/√3
tg x = √3
x = 60° + k*180°, k egész szám
Nincs 90° és 180° közötti, tompaszögű megoldás.
2/3 anonim válasza:
4*tg x = 5*ctg x (0 és 360° között)
4*tg x = 5/tg x
tg² x = 1,25
tg x = ±√1,25
x1 = 48,2°
x2 = 131,8°
x3 = 228,2°
x4 = 311,8°
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. febr. 23. 14:38