Trigonometrikus egyenletek, de nem igazán értek pár feladatot.Ha valaki ráér,levezethetné, mert tényleg nem vágom, és fontos lenne.


ctg√ 3= (0 és 360° közötti eredmény(ek))

3 cos x -√ 3 sin x =0 (90 és 180° között-tompaszög-)

4*tg x= 5 ctg (0 és 360° között)


2014. febr. 23. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:

ctg√ 3= (0 és 360° közötti eredmény(ek))

Ez, gondolom, ctg x = √3 (0 és 360° közötti eredmény(ek)) lenne.


1/ctg x = tg x = 1/√3 --> tg x = √3/3


x1 = 30°, x2 = 210°


-----------


3 cos x - √3 sin x = 0 (90° és 180° között-tompaszög-)


√3 sin x = 3 cos x


sinx / cosx = 3/√3


tg x = √3


x = 60° + k*180°, k egész szám


Nincs 90° és 180° közötti, tompaszögű megoldás.

2014. febr. 23. 13:02
 2/3 anonim ***** válasza:

4*tg x = 5*ctg x (0 és 360° között)


4*tg x = 5/tg x


tg² x = 1,25


tg x = ±√1,25


x1 = 48,2°


x2 = 131,8°


x3 = 228,2°


x4 = 311,8°

2014. febr. 23. 13:12
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. febr. 23. 14:38