2014. febr. 22. 12:04
1/2 anonim válasza:
Lapozzgasd a fizika könyvedet és keress olyan képletet, amiben benne van az U és az R...
2/2 anonim válasza:
Na nézzük csak.
Adottak:
U=3 V
R=45 Ohm
P=?
A teljesítmény: P=U·I, tehát szükségünk van az I áramerősségre. Az R=U/I képletből az I=U/R
Ezt behelyettesítve a P=U·I képletbe: P=U·U/R=U^2/R=3 V·3 V/45 Ohm= 0.2 W
Én sem szoktam megjegyezni főleg a bonyolultabb képleteket fejből, ezért ehhez hasonlóan szoktam kiokoskodni.