8. osztályos fizika: Zsebszámológépünk 2 db, sorba kapcsolt,1,5 V-os elemmel működik. A számológép áramköreinek "összes" ellenállása 45 ohm. Mekkora a számológép teljesítménye?


#teljesítmény #fizika #8. osztály #Volt #zsemszámologép #óhm
2014. febr. 22. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Lapozzgasd a fizika könyvedet és keress olyan képletet, amiben benne van az U és az R...
2014. febr. 22. 12:14
 2/2 anonim válasza:

Na nézzük csak.


Adottak:

U=3 V

R=45 Ohm

P=?


A teljesítmény: P=U·I, tehát szükségünk van az I áramerősségre. Az R=U/I képletből az I=U/R


Ezt behelyettesítve a P=U·I képletbe: P=U·U/R=U^2/R=3 V·3 V/45 Ohm= 0.2 W


Én sem szoktam megjegyezni főleg a bonyolultabb képleteket fejből, ezért ehhez hasonlóan szoktam kiokoskodni.

2014. febr. 22. 16:52