Nem megy a matek házi, letudnátok nekem vezetni hogy megértsem?


1.

Adott két halmaz: A a 10-nél kisebb pozitív egész számok halmaza, B a 30-nál kisebb, 8-cal osztható pozitív egész számok halmaza. Sorolja fel az A unió B, az A metszett B és a B\A halmaz elemeit!


2.

Karcsi,Laci,Pali és Juci a moziban 4 egymás melletti székre kapott jegyet. Pali mindenképpen Juci mellett szeretne ülni. Hányféleképpen foglalhatják el a helyüket?


3.

Melyik szám abszolútértéke nagyobb az X=2002/2001 és az y=-2001/2000 közül?


4.

A 200202x4 számban x helyébe írjon olyan számjegyet, hogy a kapott nyolcjegyű szám osztható legyen 12-vel!


5.

Mely valós X-ekre teljesül?

a, Négyzetgyökjel alatt x -9=0

b, Négyzetgyökjel alatt x +9=0



2014. febr. 20. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:

a unió b

az a összes eleme és a b összes eleme együtt, azaz: 1...10,16,24


a metszet b

az a és a b közös elemei 8.


b/a

a b azon elemei amik nincsenek benne a-ban, azaz: 16,24



ülhetnek így JP vagy PJ ez kettő, ezt a kettest elhelyezhetjük 3 helyre, ekkor K és L 2 féle módon ülhet le. azaz 2*3*2 azaz 12.



2002/2001=1+1/2001

2001/2000=1+1/2000

azaz y



osztható 12-vel, ha 3-val és 4-vel is. 3-val akkor, ha 2+2+2+4+x osztható hárommal. ergo x=2,5,8

4-vel akkor, ha x=0,2,4,6,8

ebből x=2,8 jó.



x=3

x=nem létezik valós, hogy x^(1/2)=-9

2014. febr. 20. 18:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :)
2014. febr. 20. 18:58