Hány kg szenet vegyünk, hogy elégetve 10 kg szén-dioxid keletkezzen belőle? LÉCCI SEGÍTSETEK! ÉS LÉCCI ÉRTHETŐEN ÍRD LE, HOGY HOGY TUDTAD MEGOLDANI! ELŐRE IS KÖSZI!2009. dec. 9. 19:35
1/3 anonim válasza:
1kg c=1000g
1 mol c 12g(a c alatti szám a periódusos rendszerben)
1000g:12g=83.33 mól
1 mól c-ben 6*10^23 db atom van
1 c atomban 6db elektron van(rendszám=elektronszám)
1 mól c-ben 6*10^23*6=36*10^23 elektron van
83.33 mól=1kg c-ben 36*10^23*83.33=2999.88*10^23 db elektron van ez a megoldás
2/3 anonim válasza:
C + O2-> CO2
12g + 32g-> 44g 10kg=10000g
*227.27*227.27*227.27
= = =
2727.26g7272.64g10000g
10000:44=227.27
2727.26g=2.727226kg C kell 10kg CO2-hoz
3/3 anonim válasza:
bocsi elírtam 2.72726kg
12g*227.27=2727.26g
32*227.27=7272.64g
44*227.27=10000g
kis eltérések(tizedesjegyek)lehetnek,mivel néhány tört végtelen