Számoljunk csak! Vegyünk 1kg szenet! Számold ki, hogy hány mol c-atom található benne! Számold ki, hogy hány darab elektron található ekkora mennyiségben!?

Hány kg szenet vegyünk, hogy elégetve 10 kg szén-dioxid keletkezzen belőle? LÉCCI SEGÍTSETEK! ÉS LÉCCI ÉRTHETŐEN ÍRD LE, HOGY HOGY TUDTAD MEGOLDANI! ELŐRE IS KÖSZI!
2009. dec. 9. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

1kg c=1000g


1 mol c 12g(a c alatti szám a periódusos rendszerben)


1000g:12g=83.33 mól


1 mól c-ben 6*10^23 db atom van


1 c atomban 6db elektron van(rendszám=elektronszám)


1 mól c-ben 6*10^23*6=36*10^23 elektron van


83.33 mól=1kg c-ben 36*10^23*83.33=2999.88*10^23 db elektron van ez a megoldás

2009. dec. 9. 20:20
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

C + O2-> CO2

12g + 32g-> 44g 10kg=10000g

*227.27*227.27*227.27

= = =

2727.26g7272.64g10000g



10000:44=227.27


2727.26g=2.727226kg C kell 10kg CO2-hoz

2009. dec. 9. 20:33
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

bocsi elírtam 2.72726kg


12g*227.27=2727.26g

32*227.27=7272.64g

44*227.27=10000g



kis eltérések(tizedesjegyek)lehetnek,mivel néhány tört végtelen

2009. dec. 9. 20:42