'=felső index
ha valaki letudja levezetné a megoldást?
2014. febr. 15. 20:06
1/1 anonim válasza:
a/
2^(x-1) = 64
2^(x-1) = 2^6
x-1 = 6
x = 7
b/
2^(1-x) = 64
2^(1-x) = 2^6
1-x = 6
x = -5
c/
2^(x-6) = 64
2^(x-6) = 2^6
x-6 = 6
x = 12