Valaki segítene ebben? Az x mely értékeire igaz: a,2'x-1=64 b,2'1-x=64 c,2'x-6=64


'=felső index

ha valaki letudja levezetné a megoldást?


2014. febr. 15. 20:06
 1/1 anonim ***** válasza:

a/

2^(x-1) = 64


2^(x-1) = 2^6


x-1 = 6


x = 7


b/

2^(1-x) = 64


2^(1-x) = 2^6


1-x = 6


x = -5


c/

2^(x-6) = 64


2^(x-6) = 2^6


x-6 = 6


x = 12

2014. febr. 16. 08:28