Valaki tud segíteni a következő kérdésben? Egy küldöttség utazik külföldre. Kilencen tudnak közülük angolul, hatan németül, ketten mindkét nyelven beszélnek. Hány tagú a küldöttség, ha hárman e két nyelv egyikén sem tudnak megszólalni?

20 tagú lenne?
2014. febr. 15. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyilván nem, mert akkor egy első osztályos is meg tudná csinálni. Mindig sejts valami trükköt!

Itt mégpedig arról van szó, hogy akik mindkét nyelvet beszélik, azok beletartoznak mind az angolul, mind a németül tudók közé, tehát kétszer számolják ezeket az embereket. Tehát: Mivel 2-en beszélnek mindkét nyelven, ezért akik csak angolul tudnak, azok száma 9-2=7, míg a csak németül tudók száma 6-2=4. Így a teljes küldöttség:7+4+2+3=16

2014. febr. 15. 12:46
 2/2 anonim ***** válasza:
9+6=15, 15-2=13, 13+3=16
2014. febr. 15. 12:50