SOS. Matek. Hogy kell ezeket az egyenlőségeket, egyenlőtlenségeket megoldani? Szerintem van olyan benne, aminek nincs megoldása. (Többi lent)


Ez a szorzást jelenti most: 

5-2x-(3+2x)=2

4(18-5x)-12(3x-7)<15(2x-16)-6(x+14)

(12x-30):(-6)-(1-2x)=5x-(x-12)

4(x+1)+2(x-3)=3(x-2)+3(x+5)



2014. febr. 13. 18:36
 1/2 anonim válasza:

5-2x-(3+2x)=2

Felbontod a zárójelet, de az előtte lévő minusz jel miatt a zárójelen belüli számok előjele megváltozik:

5-2x-3-2x=2

Rendezed mérleg el szerint, egyik oldalra az "x"-es tényezők, másik oldalra a sima számok:

-2x-2x=10

Összevonod az x-es tényezőket:

-4x=10

Itt beszorzom -1 el hogy ne az x-es tényező legyen negatív:

4x=-10

Majd elosztod 4-el:

x=-2,5


Minden más feladatot ugyanebben a sorrendben kell megoldani.

2014. febr. 13. 19:07
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. febr. 13. 20:40