Ez a szorzást jelenti most:
5-2x-(3+2x)=2
4(18-5x)-12(3x-7)<15(2x-16)-6(x+14)
(12x-30):(-6)-(1-2x)=5x-(x-12)
4(x+1)+2(x-3)=3(x-2)+3(x+5)
2014. febr. 13. 18:36
1/2 anonim válasza:
5-2x-(3+2x)=2
Felbontod a zárójelet, de az előtte lévő minusz jel miatt a zárójelen belüli számok előjele megváltozik:
5-2x-3-2x=2
Rendezed mérleg el szerint, egyik oldalra az "x"-es tényezők, másik oldalra a sima számok:
-2x-2x=10
Összevonod az x-es tényezőket:
-4x=10
Itt beszorzom -1 el hogy ne az x-es tényező legyen negatív:
4x=-10
Majd elosztod 4-el:
x=-2,5
Minden más feladatot ugyanebben a sorrendben kell megoldani.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. febr. 13. 20:40