Fizika 9. osztály, súrlódásos feladat. Segít valaki?


Ez nem kötelező házi feladat.


Egy 0,25 súrlódási tényezőjű vízszintes talajon ládát vontatnak 0,6 m/s nagyságú sebességgel. Mekkora lenne a vontatási sebesség 0,15 súrlódási együtthatójú talajon, ha a vontató teljesítménye állandó?


Válaszokat köszönöm!


2014. febr. 5. 19:41
 1/1 anonim ***** válasza:

A teljesítmény állandó, tehát az F*v szorzat állandó.

0.25*m*g*0.6=0.15*m*g*v

0.25*0.6 = 0.15*v

Itt már csak v az ismeretlen(és egyben a kérdésre is a válasz), remélem ez már megy.

2014. febr. 5. 20:00