Hány lába van összesen egy tyúknak, hat kutyának és hét papigradinak, ha a palpigradi egy állat neve latinul? megoldások lehetnek: 46,52,66,78,82


2014. febr. 3. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:

A tyúknak meg a kutyáknak van 26 lábuk.

A maradékot akár h osztom 7-tel nem jön ki maradék nélkül:S

2014. febr. 3. 10:00
 2/8 lac1434 ***** válasza:
Aladár szerint 46, Benő szerint 52, Cecília szerint 66, Dóra szerint 78, Eufrozina szerint pedig 82. Melyiküknek van igaza?
2014. febr. 3. 10:01
 3/8 lac1434 ***** válasza:

Ha a palpigradi lábainak száma x, akkor a lábak száma összesen 2+6.4+7.x=7(x+3)+5. A lábak száma tehát 7-tel osztva 5-öt ad maradékul. A 46, 52, 66, 78 és 82 számok közül csak a 82 ad 5-öt maradékul 7-tel osztva, tehát csak Eufrozinának lehet igaza.

A 2+6.4+7.x=82 egyenletet megoldva azt is megtudhatjuk, hogy a palpigradinak 8 lába van.

2014. febr. 3. 10:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Waaaa, h lehetek így elbutulva, le se esett, h 56-ban meg van a 7???!!!!

Ezért nem jött ki nekem:S

2014. febr. 3. 10:07
 5/8 anonim válasza:
utána néztem neten ez egy állat latin neve és 8 lába van
2015. jan. 2. 13:39
 6/8 anonim válasza:

Hát akutyának ösz. 20 a tyúknak 2 a palpigradinak87 az az 56. 22+56=78

A válasz 78

2015. febr. 7. 12:18
 7/8 anonim válasza:
A helyes megoldás: 82
2015. febr. 20. 07:46
 8/8 Kitlisz válasza:
82 kiszamoltam
2016. jan. 26. 18:24