Mekkora a moláris térfogata a szobahőmérsékletű gázoknak?

sajnos régen volt már és elfelejtettem:/
2014. jan. 20. 17:46
 1/3 bongolo ***** válasza:
2014. jan. 20. 18:07
 2/3 anonim ***** válasza:

p = 10^5 Pa

T = 20°C = 293 K

------

V/n = ?


pV = nRT


V/n = RT/p = 8,314*293/10^5 = 0,02436 m^3/mol

2014. jan. 20. 18:07
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm:))
2014. jan. 20. 18:34