110 grammos arany-ezüst ötvözet 30%-a arany, a többi ezüst. Az ötvözetet két részre vágjuk, a részek tömegének aránya 2:3. A kisebbik rész hány %-a arany?

Figyelt kérdés

Lenne még 2 sürgős feladat amit nem értek!


1. [link]


2. [link]


3. [link]



Sürgős lenne. :/

Előre is köszönöm a segítséget. :)



2014. jan. 19. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:

hat ez igy nem igazan jo.:( ha az 1.-re szerkesztessz egy meroleges szakaszt a csucshoz (az 5 cm-es alapra) es megmondod hany cm mind2 oldalrol, akkor megmondom neked,csak igy nem jo hogy nincs elottem.

a 2. nekem se megy, a harmadikat ha lemered az oldalait segitek:)

2014. jan. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2014. jan. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utolsó : Ugyanaz vagyok akki azt a kerdest fel rakta. ^^ csak ki maradt pár kérdés.

Kaptunk hétvégére vagy 30 feladatot abból ha 7-et nem bírtam meg csinálni segítség nélkül. :S


A leg elsöt kérlek azt oldja meg vki.


Am az utolsót meg csináltam, arra rá jöttem ^^ :D

2014. jan. 19. 20:53
 4/4 anonim ***** válasza:

A téglalap két szomszédos oldalát Egy egyenesre forgatod (másolod) és a kettő összegét szerkesztéssel megfelezed. Ez lesz a négyzet oldala.

Ha ott rendesen válaszoltál volna, ehhez is szép ábrát kaphattál volna.

2014. jan. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!