x^1/3=y

inverz függvényhez kell.


köszi!



2014. jan. 19. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:

y^1/3=x

y=x^3

2014. jan. 19. 19:28
 2/4 A kérdező kommentje:

igen ez van a megoldásban is, de hogyan jön ez ki?

biztos vagyok benne hogy nagyon egyszerű lépés de nem ugrik be/ nem látom

2014. jan. 19. 19:33
 3/4 anonim ***** válasza:

elöször felcseréled a változot. x helyébe y-t irsz.

akkor lesz y^1/3=x köbgyök(y)=x ahhoz hogy megkapd az y-t harmadik hatványra kell emelni.

igy lesz y=x^3

2014. jan. 19. 19:58
 4/4 A kérdező kommentje:
ó basszus, tényleg, köszi szépen!
2014. jan. 19. 20:05