Tudnátok a matekban segíteni?

[link]

2014. jan. 8. 21:00
 1/1 anonim ***** válasza:

2,: lg(2x+y)(x+y)=lg84

(2x+y)(x+y)=84

x=2y+1

ezt kell megoldani

5 a. 3˘4=x

b, x^3=12

x=köbgyök12

e, lg(x-1)*4=lg100

4(x-1)=100

f, lg((7x^2-8)/(7x-12))=lg10

(7x^2-8)/(7x-12)=10

h, (2x+5)x=15-2x

ezek a logaritmusmentes alakok. ezt kell megoldani. +

figyelj a kikötésekre.

2014. jan. 9. 09:27