Számítsd ki a kifejezés értékét, ha a=7/9 és b=2/7 2,5 (2a+4b) -3 (a-4b+2) -2 (3a+2b-3) - (-4) (a-b) =?


Valaki segítsen már ebben,mert teljesen összezavarodtam!Ha lehet akkor ne csak az eredményt írd le!

Előre is köszönöm!



2014. jan. 5. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez lenne az egyenlet?

2,5*(2a+4b)-3*(a-4b+2)-2*(3a+2b-3)-(-4)*(a-b) =?

Akkor szimplán behelyettesítés.

2014. jan. 5. 13:29
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen azaz egyenlet! Tudom hogy be kell helyettesíteni,csak nem tudom hogy jól számolom-e és ezért kellene egy kis segítség!!
2014. jan. 5. 13:32
 3/5 anonim ***** válasza:

2,5(2a+4b)-3(a-4b+2)-2(3a+2b-3)-(-4)(a-b)


Először felbontod a zárójeleket.

2,5(2a+4b) = 2,5*2a + 2,5*4b = 5a + 10b.

-3(a-4b+2) = -3a + 12b -6. (mert mínusszor plusz az mínusz, mínusszor mínusz pedig plusz)

-2(3a+2b-3) = -2*3a +(-2*2b) -(-6) = -6a-4b+6.

-(-4)(a-b) = -(-4a-(-4b)) = -(-4a+4b) = 4a-4b.

Tehát az egész, amit kaptál:

5a + 10b -3a + 12b - 6 - 6a -4b + 6 + 4a - 4b.

A -6 és a +6 kiejti egymást. Most húzd alá az a-s tagokat egyenessel, a b-s tagokat meg hullámossal. Ezeket, ha külön-külön összevonod, azt kapod, hogy

5a-3a-6a+4a=0,

10b+12b-4b-4b=14b.

Vagyis kiesett a konstans tag és az a-s tag.

14b maradt.

Oda behelyettesíted a kezdeti értéket... Ezt már nem számolom ki neked ;)

2014. jan. 5. 13:52
 4/5 anonim ***** válasza:

na akkor

{2,5*(2*[7/9]+4*[2/7])}-3a+12b-6-6a-4b+6+4a-4b

=4


Neked is ennyi jött ki?

2014. jan. 5. 13:53
 5/5 A kérdező kommentje:
Huu köszi,tényleg sokat segítettél!;) Én nem is így csináltam,innentől már szerintem így tudni fogom!:D
2014. jan. 5. 14:02