A fiam 10.-es és fél évi vizsgát fog tenni.Sajnos sokat betegeskedett így nem nagyon érti egyes feladatoknál mit hogyan kell megoldani és az a baj,hogy én se tudok neki segíteni,sajnos ezeket én sem értem.

Matematika: 1.,2.,4.,5.,11., és 12. feladatok okoznak problémát,míg a fizikában a 2.,3.,4.,6.,7.,8., feladatok,konkrétan majdnem az összes.Ezekhez szeretném a segítségetek kérni,már az is nagy segítség lenne,ha itt az internetről javasolnátok olyan oldalakat,amik esetleg segíthetnek nekünk.A feladatsort csatoltam

Matematika: [link]


Fizika: 1. oldal [link]


2. oldal: [link]


Előre is köszönöm a segítséget!



2014. jan. 5. 01:23
 1/4 reptoid ***** válasza:

Fizika:


2) vagy a levegőtől sűrűbb, vagy ritkább közegben terjed.

Igazából sok mindent lehetne ide írni.


3) sebesség=út/idő

A fény sebessége adott, fv. táblában benne van, de akár a Google is kiirja. Az út is adott, le van írva a feladatban. Egyetlen ismeretlen van, az pedig az idő. Rendezd át a fenti egyenletet, nem írom le, gyakorold. A mértékegységekre pedig figyelj!


4) A Hold, mert annak nincs saját fénye. Bár mondjuk a reflektor helyett valami mást írtam volna, az kétértelmű. De elnézzük a fizikatanárnak, nem nyelvésznek ment végül is. :D


6) lehetne itt jönni a beeségi merőlegessel, minden fizikás hülyeséggel, de ezt még a vak is látja, hogy 180-2alfa, vagyis 120 fok.



A másik oldalait több idő lenne leírni, mint felcsapnod a fizika tankönyvet, ahol minden le van írva A-tól Z-ig. Egyébként sem kell ehhez semmiféle weboldal, a tk-ben minden benne van érthetően.

2014. jan. 5. 02:17
 2/4 reptoid ***** válasza:
A 4-esnél a másik pedig a fehér a kakukktojás, mert az a többinek a keveréke.
2014. jan. 5. 02:19
 3/4 anonim ***** válasza:

1.: 6-8*1^2/2^2+12/(-3)=6-8*1/4-4=6-2-4=0

2.: Ebben nem vagyok biztos mert nem tudom, hogy pl az első szám az 2 egész és 1/3-ad vagy 2*1/3-ad, de mivel 10. osztály itt gondolom szimplán a szorzásjel elhagyásáról van szó... tehát: (2*1/3+3/4)*2*2/5=(2/3+3/4)*4/5=(8/12+9/12)*4/5=17/12*4/5=68/60=17/15

4.: a;

4*(3x-8)+7=19-4*(3x-1)

12x-32+7=19-12X+4

12x-25=23-12x /+12x

24x-25=23 /+25

24x=48 /÷24

x=2

b;

(2x-5)/3-(x+1)/4=1

(4*(2x-5))/12-(3*(x+1))/12=1

(8x-20)/12-(3x+3)/12=1

(5x-23)/12=1 /*12

5x-23=12 /+23

5x=35 /÷5

x=7

5.:

(10^6*2,4*10^-3*5)/(4*10^4) (az azonos alapon lévő kitevőket szorzáskor összeadjuk osztásakor kivonjuk)

10^3*2,4*5/4*10^4=10^2*24*5/4*10^4=10^-2*6*5=0,06*5=0,3

11.: hát ábrázolni nem fogom tudni de leírom...

tehát rajzol egy koordináta rendszert, lehetőleg négyzetrácsos füzetben. ugye vízszintes tengely x függőleges az y, majd szépen az első egyenletbe (-3x+4) beírja az x helyére a 0-t és ami kijön azt ábrázolja... tehát az x tengelyen 0-hoz megy, majd felmegy az y-on 4-hez, mert ugyebár az jön ki... ugyan ez megcsinálja mondjuk -3; -2; -1; 1; 2; 3; számokkal, majd összeköti a pontokat úgy hogy jól nézzen ki... majd ugyanezt a másik két egyenlettel is...

12.:

van egy derékszögű háromszöged, melynek tudod az átlóját és az egyik szögét, innen ki tudod számolni a-t (hosszabbik oldal) és b-t rövidebbik oldal...

sin(36°42')=b/18 --> b=10,76 cm

cos(36°42')=a/18 --> a=14,43 cm

K=2*a+2*b = 50,4 cm

T=a*b = 155,3 cm^2


Sok sikert a vizsgához... egyébként Maglódon és környékén vállalok matematika korrepetálást.

2014. jan. 5. 12:59
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2014. jan. 5. 19:40