Pisti keresett két olyan számot, amelyre teljesül, hogy a < b. Igaz-e, hogy a^2 < b^2 ?
Előre is köszönöm a segítséget. :)
2014. jan. 2. 13:25
1/4 anonim válasza:
Ha a>0 és b>0 akkor igaz, a négyzetfüggvény szigorú monotonitásából következik.
2/4 A kérdező kommentje:
Es ez csak ebben az esetben lehet igaz?
2014. jan. 2. 14:01
3/4 anonim válasza:
Szerintem igen, mert ha ábrázolnánk az
y=a^2 és az y=b^2 függvényt akkor a szigorúan monoton növekedés csak a pozitív tartományban valósul meg.
negatív oldalon a reláció megfordul a szig.mon.csökkenés miatt.
4/4 A kérdező kommentje:
Értem már Köszönöm szépen :))
2014. jan. 2. 14:41