Biológia 10. o?

Figyelt kérdés

Kérem valaki segítsen,témazáró lesz :/ És ez nem lecke,hanem önálló gyakorlás,de ezekre nem tudok válaszolni.

Hol fordul elő egy vérkör?

a.,minden ősszájú b.,halak c.,kétéltű d.,hüllő e.,madár

Milyen testürege van a csalánozóknak? Itt vagy az áltestüreg vagy nincs testüregük,a többi lehetőséget kizártam.

melyik légzőszerv külső csíralemez eredetű?

1.rovarok légcsőrendszere,2.rákok kopoltyúja,3.a pókok lemezes tüdeje,4.a halak kopoltyúja(ez biztos nem,mert ez belső csíralemez eredetű)

Milyen anyag építheti fel a valódi külső vázat?(szerintem kitin,de nem tudom,milyen a valódi külső váz)

1.mész 2.fehérje 3.kitin 4. csont

Illetve ez itt.

[link]


Előre is köszönöm :)



2014. jan. 1. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az elsőre a B a válasz, a csalánozóknak áltestüregük van, a harmadikat nem tudom, a negyedik szerintem is a kitin. Megkérdezhetem melyik könyv ez? Sajnos abban nem tudok segíteni.

2014. jan. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mozaik biológia 10 második leckéjének az összefoglaló tesztfeladatsora.Sajnos hiába próbálom kiszűrni az adatokat a könyvből,nincsen benne,legalább is nem találtam meg,gondolom régebbi anyagra épülhet.
2014. jan. 1. 19:56
 3/3 anonim válasza:
A mozaik tankönyvekben általában hátul benne van a megoldás. Nézted már?
2016. dec. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!