Segítség kellene, matematika házi feladatokban... elmagyarázni, mi hogyan, mi a menete..tudna valaki segíteni? privátba

2013. dec. 31. 14:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Írd ki ide, nem tudom mi ebben olyan titkos. Más is okulhatna a válaszokból, ráadásul nem kellene feltétlen egy embert "zaklatnod", hanem több ember is össze tudná dobni Neked a válaszokat.
2013. dec. 31. 15:01
 2/8 A kérdező kommentje:

igaz, köszi :)

1. feladat

Egy számkártya-készletben minden számjegyből pontosan 1 darab van. Bekötött szemmel kihúzunk két kártyát. Mennyi a valószínűsége annak, hogy ebből a két kártyából ki tudjuk rakni a 21-et?

2. feladat

Mekkora utat futott be az a kocsi, amelynek 80 cm átmérőjű első kerekei 55 fordulattal tettek többet, mint a 100 cm átmérőjű hátsó kerekei?

2013. dec. 31. 15:05
 3/8 anonim ***** válasza:
hát az első feladatban adok segytséget. Számold ki az összes esetet : azaz 11-99 mik azok a számok amiket ki rakhatsz belőluk , vond ki belőlük az ismétlődő számokat (12,21,31,13) és megkapod az összes esetet , kedvező eset ebből pedig a 12 lesz
2013. dec. 31. 15:21
 4/8 anonim ***** válasza:
bocs 21
2013. dec. 31. 15:21
 5/8 anonim ***** válasza:

2. feladat

Mekkora utat futott be az a kocsi, amelynek 80 cm átmérőjű első kerekei 55 fordulattal tettek többet, mint a 100 cm átmérőjű hátsó kerekei?


Megoldás: A megtett út megegyezik a kerekek kerületének és összes fordulatának szorzatával. Józan paraszti ésszel kitalálható, hogy a hátsó kerekek ugyanakkora utat tettek meg, mint az elsők, így felírható az alábbi egyenlet (kör kerülete=d*pi):

(80*pi)*(x+55)=(100*pi)*x

80*pi*x + 55*80*pi = 100*pi*x

Rendezés után:

55*80*pi = 20*pi*x

x=(55*80*pi)/(20*pi)=55*4=220

220-szor fordultak a hátsó kerekek, amiből számolhatod a kocsi által megtett utat: 100*pi*220

Az eredményt cm-ben kapod.

2013. dec. 31. 16:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Ugyanezt írtam én is közben:

[link]

2013. dec. 31. 16:31
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :) nagyon..:)
2014. jan. 1. 01:00
 8/8 A kérdező kommentje:
Boldog Új Évet :)
2014. jan. 1. 01:00