1.A munkás 24 nap alatt végzi el a munkát. A segítőjével együtt 13 és 1/3 nap alatt. A segéd mennyi idő alatt csinálná meg maga? (megoldás 30)
2.Mennyi terméket gyártott eredetileg a gyár 10% hiányzás mellett,ha a normát megemelték 12%-ra és 5%-os hiányzás mellett 800 terméket gyártottak?(676)
2013. dec. 29. 15:33
1/3 anonim válasza:
egy órai munkára felirva:
1/24+1/x=3/40
2/3 A kérdező kommentje:
abból hogy jön ki a 30?
2013. dec. 29. 17:50
3/3 anonim válasza:
1/24+1/x=3/40 közös nevezö 960x
40x+960=72x
960=32x
x=30