2013. dec. 26. 12:02
1/4 anonim válasza:
3 lehetőség van:
1. Beszkenneled és feltöltöd
2. Lefényképezed és feltöltöd
3. Megtanulsz zárójeleket használni, mert így rohadtul nem lehet megérteni, hogy mi is a feladat.
2/4 anonim válasza:
1/
log_x 16 - log_x 2 = 1/2
x>0
log_x 16/2 = 1/2
log_x 8 = 1/2
x^{1/2} = 8
x = 64 Nagyobb, mint nulla.
Ell.:
log_64 16 - log_64 2 = log_64 16/2 = log_64 8 = log_64 gyök{64} = log_64 64^{1/2} = 1/2
A törteket írhatod zárójelesen is, pl. (x-3)/(x+9)
3/4 anonim válasza:
Az előbb kihagytam a kikötésnél, hogy x ≠ 1.
4/4 anonim válasza:
Talán...
2/
log_x (35-x^3) = 3
x < köbgyök(35) = 3,271
x ≠ 1
35 - x^3 = x^3
2*x^3 = 35
x^3 = 17,5
x = köbgyök(17,5) = 2,6