Az ABC háromszögben AB=6 cm, AC=12 cm, az AC oldallal szemközti szög pedig az AB oldallal szemközti szög háromszorosa. Mekkorák a háromszög belső szögei ?2013. dec. 22. 12:05
1/2 anonim válasza:
Nem rejtvény.
12/6 = sin 3x / sin x
2 = (3 sin x - 4 sin^3 x)/sin x
2 = 3 - 4 sin^2 x
sin^2 x = 1/4
sin x = +/- 1/2
Csak hegyesszög lehet.
x = 30°
30°, 90°, 60°
BC = 10,39 cm