Mi a válasz erre a matematikai rejtvényre?

Az ABC háromszögben AB=6 cm, AC=12 cm, az AC oldallal szemközti szög pedig az AB oldallal szemközti szög háromszorosa. Mekkorák a háromszög belső szögei ?

2013. dec. 22. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem rejtvény.


12/6 = sin 3x / sin x


2 = (3 sin x - 4 sin^3 x)/sin x


2 = 3 - 4 sin^2 x


sin^2 x = 1/4


sin x = +/- 1/2


Csak hegyesszög lehet.


x = 30°


30°, 90°, 60°


BC = 10,39 cm

2013. dec. 22. 12:51
 2/2 anonim ***** válasza:

Így jobb:

[link]


(Íme)

2013. dec. 22. 13:39