Konovalgyuri kérdése:

Lécci valaki segitene fizikából? A folyadékban teljesen elmerülrt 200cmA KÖBÖN térfogatu testre 160N nagyságu felhajtóerőhat. Mi ez a folyadék?

2013. dec. 22. 11:31
 1/4 reptoid ***** válasza:

"Minden vízbe mártott test

A súlyából annyit veszt,

Mint amennyi az általa

Kiszorított vízsúlya"


Ez nem csak vízre igaz, hanem más folyadékra is.

Mennyi súlyt veszt a testünk? 160 N-t. Mennyi folyadékot szorít ki? 200 cm^3-t.

Számold ki ezen 2 adat alapján, hogy 1 cm^3 folyadéknak mennyi a súlya. Ha megvan, akkor egy fajsúlytáblázatból keresd meg az hozzátartozó értéket.


Sűrűségtáblázatot is használhatsz, hiszen ha nem szigorúan a definíciót nézzük, használhatók szinonímaként, hiszen arányosak egymással.

2013. dec. 22. 12:50
 2/4 A kérdező kommentje:
Lécciives segits már megcsinálni,megoldani :P :D
2013. dec. 22. 12:59
 3/4 reptoid ***** válasza:
A szádba rágtam a megoldást, csak 2 számot kellene eloszatanod egymással. Ha ennyire nem vagy képes, akkor sajnos meg fogsz bukni. Nem csak fizikából, úgy általánosságban az életben.
2013. dec. 22. 13:22
 4/4 anonim ***** válasza:

V = 200 cm³ = 0,2 dm³

Ff = 160 N

g = 9,81 m/s²

------

ρ = ? (sűrűség)


Ff = G = 160 N

G = m·g --> m = G/g = 160/9,81 = 16,31 kg


ρ = m/V = 16,31/0,2 = 81,549 kg/dm³


Létezik ilyen folyadék?

Jól adtál meg minden adatot?

2013. dec. 22. 17:31