2013. dec. 22. 11:31
1/4 reptoid válasza:
"Minden vízbe mártott test
A súlyából annyit veszt,
Mint amennyi az általa
Kiszorított vízsúlya"
Ez nem csak vízre igaz, hanem más folyadékra is.
Mennyi súlyt veszt a testünk? 160 N-t. Mennyi folyadékot szorít ki? 200 cm^3-t.
Számold ki ezen 2 adat alapján, hogy 1 cm^3 folyadéknak mennyi a súlya. Ha megvan, akkor egy fajsúlytáblázatból keresd meg az hozzátartozó értéket.
Sűrűségtáblázatot is használhatsz, hiszen ha nem szigorúan a definíciót nézzük, használhatók szinonímaként, hiszen arányosak egymással.
2/4 A kérdező kommentje:
Lécciives segits már megcsinálni,megoldani :P :D
2013. dec. 22. 12:59
3/4 reptoid válasza:
A szádba rágtam a megoldást, csak 2 számot kellene eloszatanod egymással. Ha ennyire nem vagy képes, akkor sajnos meg fogsz bukni. Nem csak fizikából, úgy általánosságban az életben.
4/4 anonim válasza:
V = 200 cm³ = 0,2 dm³
Ff = 160 N
g = 9,81 m/s²
------
ρ = ? (sűrűség)
Ff = G = 160 N
G = m·g --> m = G/g = 160/9,81 = 16,31 kg
ρ = m/V = 16,31/0,2 = 81,549 kg/dm³
Létezik ilyen folyadék?
Jól adtál meg minden adatot?