Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Leírná valaki ezt a kottát...

Leírná valaki ezt a kottát betűkkel? (cdefghc) Vagy legalább csak az első sort?

Figyelt kérdés

Ez a német himnusz

[link]


Ezt kéne olyan betűkkel leírni h CDEFGAHC

De nem tudom,h az első hangot,azt honnan tudjam,h melyik betű?


2009. nov. 25. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:

esz - F- G-F- ász- G -F-D- esz

C- bé- ász- G- F- G-esz- bé

2009. nov. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

F-G F-D - bé-ász-G - F-D- bé

bé-ász- G-G-Á- ász-bé- bé

esz- D- D-C -

2009. nov. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

fél sortol folty:

............... bé-C-bé- bé-ász-G

F-G-ász- bé-C- ász-F-esz- G-F-esz



bocsi, vmit elütöttem és elküdlte..:S

2009. nov. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ABC-s hangok helye állandó. Felírhatnád őket a zongora billentyűire, ugyebár azokat sem lehet kicserélni, átrendezni.

A szolmizációs hangok változnak előjegyzéstől függően. Jelen esetben arra figyelj, hogy a 3 bé H-ból Bé-t, az E-ből Esz-t, az A-ból Ász-t csinál.

Az ABC-s hangok sorrendje: CDEFGAH, C az első pótvonalon. Vagyis az első hang: Esz (előjegyzés nélkül E lenne...). Sok sikert ;)

(azért írtam le, mert sztem jobb ha magadnak csinálod meg, hátha lesz olyan hozzászólás ami rossz...és akkor megszívod!)

2009. nov. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!Szintetizátorom van,és rá vannak írkálva a hangok:) Csak már elfelejtettem,hogy kell ilyen betűkké átírni egy kottát :) Megpróbálom magamtól megcsinálni :)
2009. nov. 25. 20:25
 6/6 anonim ***** válasza:
A kottákban a csíkok többnyire a hangszer húrjait jelölik, és az ahhoz tartozó hangot..
2009. nov. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!