Pitegorasz tételt hogyan kell megoldani?

Nem értem és szeretném megérteni,mindenki azt mondja tökre könnyű de nekem nem megy.
2013. dec. 8. 14:13
 1/2 anonim ***** válasza:

pitagorasz tételt nem lehet megoldani


meg kell tanulni.


a derékszögü háromszög átfogojának négyzete egyenlő a befogok négyzetének összegével.

képlettel általában ugy irják le hogy a^2+b^2=c^2 ami csak akkor érvényes ha a és b a befogó.


persze ehhez tudni kell azt hogy mi a befogó.

a befogó az a derékszöghöz tartozó szögszárak, az átfogó a szemközti oldal.

2013. dec. 8. 14:21
 2/2 II.Dartheon ***** válasza:

nos.. a tételt nem lehet megoldani, max ha feladatban van.. :)

Nos.. képzelj magad elé egy derékszögű háromszöget.

Az a része a háromszögnek, ahol a derékszög van... abból kiindul ugye 2 vonal/szár, azokat hívjuk befogóknak, és az, ami ezt a két vonalat összeköti, hívjuk átfogónak.

TEhát van az egyik befogó, legyen "a" a neve, a másiknak meg "b".. ami ezt a kettőt összeköti, a "c".. a tétel úgy szól, hoyg a két befogó négyzete = az átfogó négyzetével.

TEhát a a^2 + b^2 = c^2... magarázzam másképpen?

Amúgy a szögvüggvényeket is el tudom mondani így simán, könnyen megérted...

2013. dec. 8. 14:25