Tudnátok segíteni a feladatokba?


1) Gondoltam egy számot. Hozzáadtam 3-at, majd a szorzat négyszeresét vettem. Így a szám ötszörösénél 2-vel nagyobb számot kaptam. melyik számra gondoltam?


2) Az iskolának két torna terme van, egy kicsi és egy nagy. A kicsi tornaterembe fele annyian vannak mint a nagyba. Ha a kis tornateremben bemenne még 8 ember és a nagy tornateremből is átmenne 32 gyerek, akkor a két torna teremben ugyan annyian lennének! hányan voltak eredetien a nagy és a kis tornateremben?



2013. dec. 8. 10:25
 1/8 anonim válasza:
mintha rossz helyen lenne ez a kérdés....
2013. dec. 8. 10:26
 2/8 anonim válasza:
Most kajak itt akarod megoldatni a matekleckét?
2013. dec. 8. 10:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztos 69 a válasz...
2013. dec. 8. 10:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Innen elindulhatsz. Írj privit, ha tovább is kell:


1. [x*(x+3)*4]-2 = 5x

2. x+40 = 2x-32

2013. dec. 8. 10:34
 5/8 anonim válasza:

Szerintem (habar regen matekoztam):


1.


4*(x+3)=5*x+2


2.


x/2+40=x-32

2013. dec. 8. 10:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Jah, 1-es feladat nem egyértelmű, itt: "Hozzáadtam 3-at, majd a szorzat négyszeresét vettem."


A #4/1. csak akkor jó, ha tanultatok már másodfokú egyenleteket.


(#4)

2013. dec. 8. 10:42
 7/8 anonim válasza:
Az valoszinuleg inkabb "majd az osszeg negyszereset vettem" akart lenni.
2013. dec. 8. 10:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajtóhiba :D


Akkor viszont úgy van, ahogy írod:

4*(x+3) = 5x+2

2013. dec. 8. 10:46