Számológéphez segítség?


Valamiért mindig hibát ki, nem tudom mit rontok el.

Köszönöm, ha segítenétek!

Ennek az értékére lenne szükségem, hogy hogy számolom ki:

log 10 ( 9.4*10^-8) *10 helyére alpha E-t írok utána előjelváltást is a (-) gombbal. De vmi nem jó.:S


2013. dec. 7. 08:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól gondolom, akkor a 10-es szorzó a logaritmuson kívül van:


10*lg(9,4*10^(-8))


A 3. azonosság miatt a 10-es felkerül a logaritmus számának hatványába:


10*lg(9,4*10^(-8))=lg((9,4*10^(-8))^10)=lg(9,4^10*10^(-80)),


Az 1. azonosság miatt


lg(9,4^10*10^(-80))=lg(9,4^10)+lg(10^(-80))=lg(9,4^10)-80


Megintcsak a 3. azonosságot használjuk:


10*lg(9,4)-80


Innen már csak a 9,4 10-es alapú logaritmusát kell kiszámolni: ~0,9732, így


10*lg(9,4)-80=10*0,9732-80=-70,268


De ha ezeket nem akarod használni: tudni kell, hogy 10^(-8)=1/10^8=1/1000000, tehát a 9,4-et osztod 100000000 (százmillió)-val, veszed a 10-es alapú logaritmusát, végül szorzod 10-zel:


lg(9.4*10^(-8))*10=lg(9,4/100000000)*10=lg(0,000000094)*10=


=~-7,02687*10=70,2687


A két érték közti eltérés a kerekítés miatt van.

2013. dec. 7. 08:23
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :))
2013. dec. 7. 09:05