Hogy tudnám megadni egy általam kitalált vállalat mérlegét?

Figyelt kérdés
Hitelkérelmet kell írnom, de ehhez a részéhez sajnos nem értek. örülnék a segítségnek. :)

2013. dec. 4. 17:51
 1/1 delusion ***** válasza:

A valóságban ez elég bonyolult lenne, de ha általad kitalált a gazdálkodó, akkor értelemszerűen a mérlegét is Te találod ki kedved szerint. :)


A teljesség igénye nélkül, itt egy kis számvitel:


A mérleg egy számviteli kimutatás, amely kettős vetületben mutatja be a gazdálkodó vagyonát: eszközökre és forrásokra bontja. A mérlegnek előírt sémája (A és B változata) van, én az előbbit javaslom, keress rá.


Az eszköz a vagyon megjelenési formája, eszköz például egy autó, műszaki berendezés, készpénz, ingatlan vagy akár harminc sertés.


A forrás a vagyon finanszírozási formája, ez lehet saját tőke (tartalékok, mérleg szerinti eredmény, jegyzett tőke) vagy idegentőke (a sémákban "Kötelezettségek"-ként találod meg, pl. szállítóknak tartozol x összeggel, vagy felvettél egy beruházási hitelt).


Fogsz találkozni még Aktív ill. Passzív Időbeli Elhatárolásokkal, de ezekkel most ne foglalkozz inkább.


Ennyi elmélet elég is. Innentől fogva két lehetőséged van: vagy kézzel dobsz össze egy mérleget, vagy kitöltesz egy sémát amit netről töltesz le.


Ha megvan, hogy mi a vállakozás profilja (agrár, vagy IT, építőipar, akármi), akkor az nagyjából körülírja azt, hogy mik vannak nagy eséllyel a mérlegében. Tehát, pl. nyilván nem lövök le nagy poént azzal, hogy egy építőipari vállalkozásnak nagy eséllyel nincsenek tenyészállatai.

Innentől fogva csak random értékeket kell beírnod a mérlegtételekhez (arab számok). A mérlegtételeket (pl. vagyoni értékű jogok) az adott mérlegcsoporton belül (római számok, pl. immateriális javak) összeadod, és azok adják meg a mérlegcsoport értékét. A mérlegben általában ezer Ft-ban adjuk meg az értékeket, tehát a 4.000 az 4 millió forint.

Ezen a kitalálós szinten csak egyetlen szabály van: az eszközök(A-B-C csoportok az A változatban) és források (D-E-F-G) értékének ugyanannyinak kell lennie! Minden más esetben nicns értelme a mérlegnek.


Egy gagyi példa:

Tárgyi eszközök 10.000

Készletek 4.000

Bankbetétek 6.000

Eszközök összesen:20.000 eFt.


Saját tőke 15.000

Rövid lejáratú hitel 3.000

Vevőktől kapott előleg 2.000

Források összesen:20.000 eFt.


Ez pl. jó. A mérleged 99.99%, hogy nem lesz tökéletes, de hozzá nem értőként fizikai képtelenség jót összerakni szerintem, és nem hiszem, hogy el is várnák tőled ezt.

2014. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!