Hogyan lehet megoldani ezt a gyökös egyenlőtlenséget?

[link]
2013. dec. 4. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:

feltetelek: x^2+4x>0--> x€D=(-vegtelen,-4)U(0,+vegtelen)

negyzetre emelsz:

x^2+4x=(2-x)^2

kiszamolod

2013. dec. 4. 16:22
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


A kikötés az miért ez?

2013. dec. 4. 16:46