Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fabulát kell írnom, hogy...

Fabulát kell írnom, hogy kezdjek neki? Nem tudom hogy kell egy ilyet elkezdeni. írjatok légyszi pár ötletet (csak néhány sorosnak kell lennie)

Figyelt kérdés

2013. dec. 3. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Fabula?

Állatmese?

Kitalálsz két állatot és róluk írsz valami kis

történetet (tanulsággal)

2013. dec. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
tudom mit kéne csinálnom, de én még az ilyen rövid kis fogalmazásokban sem vagyok jó :/
2013. dec. 3. 20:11
 3/3 anonim ***** válasza:

A bölcs bagoly egyszer elhatározta, hogy kiszínezi a madarak tollait, hogy szebbek, változatosabbak legyenek az erdő szárnyas lakói.

A nagy tölgyfa legfelső ágán hamarosan gyülekezni kezdtek a madarak, ahogy híre ment a bagoly ötletének.

Csak a varjú károgott tovább rekedt hangján a fészke közelében, nem sietett, hogy tollai gyönyörű színt öltsenek.

Kérdezgették is a többiek, mire vár, mikor tart már velük?

De a varjú válasza továbbra is csak Kár, kár, kár, kár úgy sietni volt, tovább tollászkodott egy ágon ülve.

A bagoly festékétől csodálatos, pompázatos színűek lettek az erdő kis és nagyobb lakói. A harkály piros sapkája mindenkit lenyűgözött, a rigók sárga dolmánya ragyogott a nap fényében.

Amikor már csak kevesen voltak a bagolynál a madarak, a varjú is útra kelt, hogy ékesítse tollait a bölcs madár.

Meglepetésére azonban, amikor végre utolsóként sorra került, a bagolynak már csak fekete festéke volt.

Az összes, színes tubus üresen hevert a tölgyfa tövében,a varjú számára egyetlen ecsetvonásnyi más szín sem maradt.

Azóta is kékesfekete tollakkal járja a vidéket, és hangos kiáltása messzire hallatszik: kár, kár

2013. dec. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!