2013. nov. 24. 19:07
1/3 anonim válasza:
1/
A 10 és 40 N összege 30 N, a 40-es irányába
2/
A 20 és 50 N összege 30 N, az 50-es irányába
3/
A 30 és 60 N összege 30 N, a 60-as irányába
Az 1/ és a 3/ eredője a 2/irányába mutat és nagysága 30 N.
Végső eredő nagysága 60 N. Iránya az 50 N-os erő iránya.
2/3 anonim válasza:
a = ΣF/m = 60/4 = 15 m/s²
Iránya a 30 N nagyságú erő irányába mutat.