Egy m=4kg-os tömegpontra hat különböző erő hat, ezek egy síkban vannak és a szomszédos erővektorok 60o -os szöget zárnak be egymással; nagyságuk rendre 10,20,30,40,50 és 60N. Mekkora és milyen irányú a tömegpont gyorsulása?

2013. nov. 24. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:

1/

A 10 és 40 N összege 30 N, a 40-es irányába


2/

A 20 és 50 N összege 30 N, az 50-es irányába


3/

A 30 és 60 N összege 30 N, a 60-as irányába


Az 1/ és a 3/ eredője a 2/irányába mutat és nagysága 30 N.


Végső eredő nagysága 60 N. Iránya az 50 N-os erő iránya.

2013. nov. 24. 19:18
 2/3 anonim ***** válasza:

a = ΣF/m = 60/4 = 15 m/s²


Iránya a 30 N nagyságú erő irányába mutat.

2013. nov. 25. 13:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Az 50 N-os iránya persze.
2013. nov. 25. 13:06