Hianyzikabc123 kérdése:

Hogyan kell megoldani ezt a kémiai egyenletet?

200g vízben 50 g hidrogén-klorid-gázt oldunk. Hány tömegszázalékos sósavat kapunk?

2013. nov. 24. 00:51
 1/3 anonim ***** válasza:
A tömegszázalék az oldott anyag tömege/összes tömeg.. Szóval 50/250*100=20m/m% feltéve hogy 100% a kitermelés
2013. nov. 24. 01:02
 2/3 anonim ***** válasza:

Kiinndulás: 200 g víz, mely nyilván 0 m/m%-os.

Hozzáadás: 50 g HCl, mely nyilván 100 m/m%-os.

Keletkezés: 250 g sósav, mely x m/m%-os.

Kiindulás + Hozzadás = Keletkezés

200*0 + 50 *100 = 250*x

5000=250*x

20=x

Ez a baba módszer. :D

2013. nov. 24. 07:06
 3/3 anonim válasza:

könnyebb meg oldás pedig ez:

oldott anyag tömege/oldat tömege*100

vagyis

50/250*100=20

vagyis 20t%-os sósavat kapunk

2013. nov. 24. 14:41