200g vízben 50 g hidrogén-klorid-gázt oldunk. Hány tömegszázalékos sósavat kapunk?2013. nov. 24. 00:51
1/3 anonim válasza:
A tömegszázalék az oldott anyag tömege/összes tömeg.. Szóval 50/250*100=20m/m% feltéve hogy 100% a kitermelés
2/3 anonim válasza:
Kiinndulás: 200 g víz, mely nyilván 0 m/m%-os.
Hozzáadás: 50 g HCl, mely nyilván 100 m/m%-os.
Keletkezés: 250 g sósav, mely x m/m%-os.
Kiindulás + Hozzadás = Keletkezés
200*0 + 50 *100 = 250*x
5000=250*x
20=x
Ez a baba módszer. :D
3/3 anonim válasza:
könnyebb meg oldás pedig ez:
oldott anyag tömege/oldat tömege*100
vagyis
50/250*100=20
vagyis 20t%-os sósavat kapunk