Valaki leírná, hogyan kell megoldani?


Kaptam három nehéz házi feladatot és nem nagyon tudom megoldani!Nem azt kérem, hogy helyettem oldjátok meg, hanem vezessetek rá ,hogy hogyan kell megoldani!


1/

András pénze Béla pénzének felével egyenlő, Béla pénze Csaba pénzének harmada, Csaba pénze Dani pénzének negyede, Dani pénze Elemér pénzének ötöde. Mennyi pénzük van külön-külön, ha összesen 38250 forintjuk van?


2/

Az egymástól 240 km távolságra levő A és B városból elindul egymással szembe két gépkocsi. Találkozásuk után 40 perccel az a gépkocsi, amelyik a B városból indult, megérkezik az A városba, a másik pedig a találkozás után 2óra 40percel a B városba.Határozzuk meg a gépkocsik sebességét!


3/

Az ABC háromszög twrülete 24 cm2 . AB oldalának felezőpontja F. Legyen D a CF szakasz felezőpontja. Az AD egyenes a BC oldalt E-ben metszi. Határozza meg az EDFB négydzög területét!



2013. nov. 20. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A kezdőbetűjükkel fogom a pénzüket jelölni:


A=B/2

B=C/3

C=D/4

D=E/5, ráadásul

A+B+C+D+E=38250


Kezdjük el az első egyenlettől "kibontogatni" az egyenleteket; az első egyenletből 2-vel szorzás után 2A=B, ezt írjuk B helyére a következő egyenletben:


2A=C/3, 3-mal szorozva 6A=C ezt C helyére a következőbe

6A=D/4, 4-gyel szorozva 24A=D, D helyére a következőbe

24A=E/5, 5-tel szorozva 120A=E


Már tudjuk, hogy a B;C;D;E betűk valahány*A-val egyenlőek, ezeket beírjuk az utolsó egyenletbe:


A+2A+6A+24A+120A=38250 /összevonás

153A=38250 /:153

A=250, vagyis Andrásnak 250 forintja van. A többit már innen ki tudjuk számolni:

B=2A=2*250=500, Béla pénze: 500 forint

C=6A=6*250=1500, Csaba pénze: 1500 forint

D=24A=24*250=6000, Dénes pénze: 6000 forint

E=120A=120*250=30000, Elemér pénze: 30000 forint.


Ezeket összeadva visszajön a 38250 forint.

2013. nov. 20. 20:39
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!!
2013. nov. 20. 22:54