Ezt hogy kell? Kerdesed tul rövid blabla


Valaki gyorsan oldja meg pls

X^4 -3x+12=0

Vissza kell vezetni másodfokúra es megoldani


2013. nov. 20. 09:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a feladat:


x^4-3x^2+12=0, akkor visszavezethető; legyen x^2=a, ekkor


a^2-3a+12=0


Ezt megoldjuk másodfokú egyenlet megoldóképletével: látjuk, hogy nincs valós megoldása, így a negyedfokúnak se lesz megoldása.


Az eredeti egyenlet nem vezethető vissza másodfokúra, legalábbis középiskolás módszerekkel nem.

2013. nov. 20. 12:58