Hogyan kell ábrázolni ezt a függvényt?


x^2-6x+8

valaki leírná részletesen?


2013. nov. 14. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:

A jobb ábrázolhatóság kedvéért írjuk át teljes négyzetté:


x^2-6x+8=(x-3)^2-9+8=(x-3)^2-1


Ide már csak be kell helyettesíteni x helyére, ebből már könnyebb az értéket kiszámolni.


Ha tudod, hogy milyen az x^2 függvény képe, akkor annak a függvénynek a "talppontját" el kell tolni a (3;-1) pontba, és onnan ábrázolni.

2013. nov. 14. 18:23
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. nov. 14. 18:36