x^2-6x+8
valaki leírná részletesen?
2013. nov. 14. 18:18
1/2 anonim válasza:
A jobb ábrázolhatóság kedvéért írjuk át teljes négyzetté:
x^2-6x+8=(x-3)^2-9+8=(x-3)^2-1
Ide már csak be kell helyettesíteni x helyére, ebből már könnyebb az értéket kiszámolni.
Ha tudod, hogy milyen az x^2 függvény képe, akkor annak a függvénynek a "talppontját" el kell tolni a (3;-1) pontba, és onnan ábrázolni.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2013. nov. 14. 18:36