Milyen irodalmi műveket lehetne felhozni példakéént az idézettel kapcsolatban?
Olvassa el figyelmesen Kölcsey Ferenc alábbi gondolatát! Foglaljon állást, mennyiben tekinti érvényesnek az intelmet napjainkban is! Érvelésében hivatkozzon legalább három, különböző irodalmi alkotásra!
„A bölcsesség legnagyobb mestere az élet; azonban gyakran felkeresd a rég elhúnytakat is, kik tanulások, vizsgálatok s tapasztalatok által gyűjtött kincseiket a maradék számára könyveikbe letették. De jusson eszedbe: a könyvek száma végetlen, a te éveid pedig végesek, s óráidat s napjaidat oly sok egyéb foglalatosság kívánja magának. Mint az üres beszédű társalkodót, úgy kerüld a tartalmatlan könyveket. […] Célt és véget nem tudó olvasás rest életnek vagy következménye, vagy szerzője: nyavalya az, mely a való élet gyökereit elrágja…”
Nem irodalom, de a témába vág:
http://www.youtube.com/watch?v=y17Ya5ORuOg
És a Don Quijote is jó hozzá!!!
Szia !
Én éppen ezzel a Parainesisből származó idézettel kapcsolatban szoktam inteni a mai fiatalokat, akik kevesebbet olvasnak, de nagyon sok filmet megnéznek, ami a művészeti ágak közül a Kölcsey Ferencet követő kor "találmánya", és természetesen a jó filmek vitathatatlan művészi értéket is képviselnek: " A filmek száma végtelen, a te éveid pedig végesek".
Ez a válaszom arra, ha nem is a könyvekre vonatkozik, hogy mennyiben tekinthetjük érvényesnek Kölcsey szavait a ma emberére vonatkozóan is.
Tehát a könyvek között ugyanúgy kell szelektálni, válogatni, értékesek, avagy nem, mint a filmek között !
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!